Vylez z toho auta ty kundo!

Dnes obíhá internetem nové virální video. V polovině září proběhl na plzeňsku dopraviní incident jakých se denně stane tisíce. Řidič černého mercedesu s tónovanými skly agresivně předjižděl ve zužení vozovky. Jeden z řidičů na ně blikl. O několik stovek metrů dál mercedes vyblokoval auto ke krajnici. Poté se z něj vyřítil chlap s pistolí a se slovy:“vylez z auta ty kundo!“ tahal řidiče ven. Přes zapnuté pásy se to mužům nepodařilo a začali se ohánět, že jsou od policie. Byli to dva policisté v civilu z plzeňského policejního ředitelství.

Krásná ukázka arogance moci mohla být opět tiše zametena pod koberec. Jenže řidič si celý incident nahrál a ukázal později veřejnosti. Nyní se šíří facebookem a píší o něm i zpravodajské servery.

Velmi smutné na celé situaci je vyjadřování policie k celému případu. Vyšetřuje je Generální inspekce bezpečnostních sborů a informacemi zrovna neoplývá. V podstatě vše se tají. I výše o uvažovaných trestech. Ministr vnitra Chovanec se vyjádřil taktéž velmi vlážně a komentova, že oba policisté budou kázeňsky potrestáni. Lidé si ovšem žádají více.

Oslovení řidiče „vylez z auta ty kundo“ se rozhodně nesmí stát standardem českých policajtů a tito by měli být exemplárně potrestání (pokud se potvrdí, že celá situace byla tak jak je zachyceno na videu). V úvahu připadá i možnost propuštění bez nároku na náhrady. Takto agresivní chování k banálnímu incidentu se rozhodně nehodí mávání zbraní. Nejsme v Rusku. Oba policisté prý nemají žádné kázeňské prohřešky, proto k nim chce být inspekce mírná. Ale jestli je náhodou nemají proto, že je zatím nikdo nenatočil ?