GoT: neskutečně slabá 7. season

Patříte mezi fanoušky Game of Thrones ? Tak jistě sledujete sedmou sérii. GoT je klasika, která již několik let výsílá uspěšně HBO. První tři série musely nadchnout každého. Ať už jste četli či nečetli ságu. Děj více méně kopíruje obsah knih. Po třetí sérii, kdy polovina postav přišla o život jsme si všichni říkali, o čem může sakra být další děj? Vždyť už nikdo nezůstal. Přesto série čtyři až šest byly nápadité a vyvinuly se postavy, které v prvních sériích hrály druhé housle. Na konci šestky nám tedy zůstaly několik znepřátelených velkých stran a rozjeté bohaté charaktery postav (viz. např. Arya Stark, Cersei, Jon Snow, atd.). A všichni začali s napětím očekávat sedmičku.

 

První zprávy byly, že autor ságy rychle dopisuje nové díly, aby nátačení jelo dle knihy. Poté se verze upravila, že autor píše pouze scénář pro děj seriálu a knihy dopsat nestihne. Poslední verze říká, že autor je u seriálu jako poradce. Fajn, takže děj se bude vyvíjet již bez předlohy. Toho jsem se obával hodně. A jak se později ukázalo, oprávněně.
Na rozdíl od minulých sérií jsem si dal čas, a trpělivě čekal až se odehrají. S tím, že se podívám na všechny v krátkém čase. První díl na mě působil velice vlažně, jako takový návrat k hlavním hrdinům a nastínění situace. Dvojku a Trojku jsem si pustil za sebou. A celkem jsem se nudil a chvílema odbíhal číst na ihned. Dva díly sledujete, jak se děj moc nehýbe dopředu, jak armáda Cersei, která přišla o všechno, tak všechny drtí. Zvláštní přesuny armád, kdy urazí několik tisíc mil v jednom dílu a jinde se děj pohne sotva o pár dní. A to nemluvím o armádě mrtvých, kteří snad pochodují šnečí rychlostí, páč nejsou ještě ani u velké zdi.

Chaos a umělá výplň seriálu je hmatatelný. Je na první pohled vidět, že chybí jasná předloha a neexistuje konec ságy. Takových seriálů už tu bylo několik a nikdy to nedopadlo dobře. Viz. např. Lost, sedm sérií a skončilo to totální fraškou, až sračkou bez vysvětlení. A trochu se obávám, že GoT dopadne podobně. V podstatě mi začíná být jedno kdo vyhraje a asi nás nečeká žádné překvapení. Ale doufat musíme. Od toho jsme fanoušci.