Piráti z Karibiku 5: Disneyho pomsta

Byli jsme v kině, viděli a odešli vcelku spokojeni. Hodnotím 65%.

+ plusy

Děj filmu je fajn přehledný, neztratíte se v ději. Ovšem je to na úkor velmi velmi jednoduchého děje. Někdy se až budete nudit. Zápletka zkrátka nic nového. Je zde méně postav a ještě méně jejich osobních zájmů: celkem je fuk, proč se někdo získat to či tamto, s kým, kdo je nejmocnější v oceánu. Minulé dva díly (Truhla mrtvého muže, Na konci světa) byly oproti tomuto jednoduchému ději nepřehledné. Pokud si je ještě pustíte v TV s mnoha reklamami, jste v háji a děj vám uteče. Samozřejmě že nepřekonatelný je první díl Prokletí černé perly, a žádný jiný jej nepřekoná. Jediným skutečným plusem tedy zůstává přehlednost v prostoduchém ději.

–  mínusy

Děj probíhá stejným způsobem jako předcházející díly. Jacka honí všechny ostatní postavy ve filmu, zatímco on hledá nějaký předmět (předmět je samozřejmě na záchranu dalších lidí..). Zjeví se někteří noví duchové a pokouší se strašit. Hlavní milenecký pár nemá moc jiskru. Nepůsobí jako milenci, ale spíše, jak někdo napsal, jako matka se synem. Herci se snažili, ale je to celé takové křečovité. Výrazný věkový rozdíl je dán asi extrémně vyhublou postavou herečky. Má divně propadlý obličej. Hezký klouček, bohužel výraznějšího charismatu, vypadá tak na osmnáct a ona na třicet. Keira, mořská pana ze čtyřky byla hezká, navíc s charismatem. Nová Kaya už tak okouzlující bohužel není. Orlando se ve filmu jen mihne, abychom si vzpomněli na staré dobré časy prvních pirátů. Už jej mám ale stejně zafixovaného jako Legolase než přidržtašku piráta. Nicméně škoda. Je to dobrý herec a mohli mu dát ve filmu větší prostor. Rozhodně by film netratil. Celý film tak nese na bedrech výkon Johnyho Deppa alias Jacka. Je mu přes padesát, ale stále sexy, charismatický a plný života. Celkově jsou přehrávaná gesta (kolíbavá sladká chůze, přiteplená gesta a sladké grimasy) umírněná a nejsou tak výrazná jako v minulých dílech.

piráti z karibiku 5: pomsta od dysneho?

V podstatě se jedná o dobrý film. Pokud máte sérii jen trochu rádi, tak si na to zajděte. Pokud bych se díval doma v TV a sérii bych příliš neznal, asi bych dal i vyšší hodnocení (75-80%). Ale pokud se vydáte do kina a stále srovnáváte s předchozími díly, musíte jej ohodnoti jako nejhorší z celé série. Ale pořád je to dobrý film. Je tam několik veselých hlášek a vtipů kdy vybuchnete smíchy. Druhý den, jsem ovšem na film již zapomněl.