Doktor černoch v Orient Expressu? Opravdu?

Teď jsem zachytil zprávu že na podzim 2017 se chystá do kin reprodukce již dvakrát zfilmovaného románu Vražda v Orient Experssu. Slavná detektivka je jedna z vůbec nejlepších, které Aghata Christie napsala. A můj nejoblíbenější. Proto jsem zprávu o natočení celovečerního filmu o slavném detektivovi vzal velmi odměřeně. První zfilmování je v pohodě. Ale až s úžasným Davidem Suchetem a jeho temným závěrem vás příběh dostane. Celý děj se odehrává ve slavném vlaku Orient Express. Poirot cestuje první třídou do Anglie. Ve chvíli kdy se stane vražda, má vlak také poruchu a musí zůstat na trati o několik dní déle. Detektiv má tak spoustu času vraždu vyřešit.
Příběh je opět komplikovaný a zápletka není tak jednoduchá, jak se zdá. Oproti jiným příběhům zde není více motivů postav. V jiných dílech jsou i vedlejší menší zločiny zúčastněných. V tomto díle je motivace všech podezřelých stejná. Vražda jednoho muže.

Nového zfilmování se docela bojím. Nejen proto, že jej točí Američané. Vznikají tak obavy, že z příběhu se stane akční film. Nejvíc jsem se zhrozil, když v roli doktora hraje černoch. Nic proti černochům… ale jaká je pravděpodobnost, že černošský doktor bude cestovat první třídou luxusního vlaku ve třicátých letech. Divím se, že chybí asiat, mexičan a gay. Američané berou rovnoprávnost ras opravdu vážně. Ale křiví to historické souvislosti. Toto obsazení mě fakt dostalo.
Můžeme se však těšit na plejádu známých herců. Samozřejmě půjdou ve stínu hlavního Johnyho Deppa v roli Poirota. Knír zůstane zachován, ale váha (malý kulatý mužík, vypadající jako Tučňák) je ta tam. Depp je štíhlý a v traileru mu roli zkrátka nevěřím. Z dalších známých hvězd se ukáže Michelle Pfeiffer, Penelope Cruz, William Defoe. To jsou ti nejznámější. Ale i další herci už nejsou žádní hollywoodští nováčci.

Zkrátka, nechci házet už teď hrách na zeď. Počkám na listopad a asi si zajdu na film do kina. A dám tomu šanci. V traileru sice celkem nic není, ale atmosféra je mrazivá. A nejen díky tomu, že se vše odehrává v hromadách sněhu.

EDIT: všiml jsem si, že poslední dva články jsou o Deppovi. Slibuju, že v následujícím nebude o něm ani zmínka.